অধঃপতিত হৈছে নেকি সাহিত্যিক সমাজ

ভাবি চাওকছোন । অসম সাহিত্য সভাৰ অধিৱেশনথলীত পৰমানন্দ ৰাজবংশীক যি ভাবে অপদস্থ কৰা হ’ল তাত কোনো বিশিষ্ট লোকৰ সুপ্ত হৈ থকা গভীৰ বিতৃষ্ণা প্ৰকাশ পোৱা যেন লগা নাই নে ? কিছুমান বিশিষ্ট লোকৰ আক্ৰমণাত্মক আৰু প্ৰতিশোধপৰায়ন মনোভাৱৰ বাবেই সাময়িক উত্তেজনাৰ বসবৰ্তী হৈ কিছুমান লোকে ৮ ফেব্রুৱাৰীৰ নিশা শিৱসাগৰত ড° পৰমানন্দ ৰাজবংশীক আক্ৰমণা কৰি সাহিত্য সভাৰ জাতীয় অনুষ্ঠানটোকে ইতিহাসৰ পাতত কলংকিত কৰা নাই নে ?  ১৯৯৩ চনৰ শিৱসাগৰত অনুষ্ঠিত হোৱা অসম সাহিত্য সভাৰ ঊনষাঠিতম অধিবেশনটো ড° ভূপেন হাজৰিকাৰ ওপৰত দু্ৰ্ভাগ্যজনক ভাবে কিছুমান বিশিষ্ট লোকৰ বিতৃষ্ণা প্ৰকাশ কৰিছিল ।

এই গোটেই কথাবোৰ সাৱধানে লক্ষ্য কৰিলে দেখা যায় সঠিক ভাবে চিন্তা কৰিব পৰা বিশিষ্ট সাহিত্যিক লোক সকলে মৌণ হৈ থাকি ঘটনাৰ বিষয়টো ৰাজনৈতিক লৈ পৰিৱতন কৰিব বিচাৰিছে । আৰু ইয়াক গভীৰ ভাৱে লক্ষ্য কৰিলে দেখা য়ায মিথ্যাচাৰৰ আশ্ৰয় লৈ ড° পৰমানন্দ ৰাজবংশীৰ বিৰুদ্ধে কিছু লোকে নিজৰ স্বাৰ্থসিদ্ধি বাবে অনাহক বিতৰ্ক আৰম্ভ কৰা দেখা যায় । যাৰ ফলত দোষীক শাস্তি প্ৰদান কৰাত বিলম্ব হ’ব পাৰে । মই অৱশ্যেই আশা কৰিম দোষীক উপযুক্ত শাস্তি প্ৰদান কৰাটো আৰু যাতে ভৱিষ্যতে এনে ঘটনাৰ পুনৰবৃত্তি নহয় । শেষত , ড° পৰমানন্দ ৰাজবংশী প্ৰকৃততে কি … সময়ে প্ৰমাণ কৰিব … ।।

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s